NOWY TOMYŚL: Poseł Czarnecki na temat podwyżek cen ogrzewania. Będzie rekompensata finansowa… [KOMENTARZE]

W czwartek, 11 sierpnia br. na terenie powiatu nowotomyskiego gościł Poseł RP Krzysztof Czarnecki.
Był to bardzo intensywny pobyt Posła Czarneckiego w powiecie.

Polityk spotkał się z włodarzami Miasta i Gminy Nowy Tomyśl oraz UG Kuślin, gdzie rozmawiał o dużych strategicznych przedsięwzięciach, które na terenie tych samorządów będą realizowane dzięki współpracy, przy bardzo dużym dofinansowaniu środkami rządowymi.


W Nowym Tomyślu w Urzędzie Miejskim rozmowy dotyczyły przede wszystkim modernizacji stadionu miejskiego – jednej z największych inwestycji sportowych na terenie gminy.

NOWY TOMYŚL : Dofinansowanie na budowę stadionu lekkoatletycznego

 

Gmina Nowy Tomyśl otrzymała dofinansowanie na budowę stadionu lekkoatletycznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
Projektowany kompleks sportowy stworzy idealne warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Inwestycja nie tylko pozytywnie wpłynie na estetykę i komfort korzystania z obiektu, ale również zachęci jak najwięcej osób do aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowania nowych pasji i zainteresowań. Przewidywana wartość inwestycji: 14 mln zł. Kwota dofinansowania: 9 999.000,00 zł.

Na zakończenie wizyty Poseł Krzysztof Czarnecki spotkał się z mieszkańcami miasta, z którymi rozmawiał o sytuacji na rynku energii i wysokości opłat.

Nasz rząd intensywnie pracuje, aby światowe wzrosty cen nośników energii nie były drastyczne w Polsce. Takim działaniem jest chociażby obniżka podatków na energię elektryczną, paliwa silnikowe, gaz i energię cieplną. – komentował spotkanie Poseł Czarnecki.

(Visited 351 times, 1 visits today)

Leave a Reply