NOWY TOMYŚL: Policjanci uratowali mieszkańców z płonącego domu!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu dotarli jako pierwsi na miejsce pożaru w Starym Tomyślu. Ewakuowali 85-letnią kobietę, która miała problemy z poruszaniem oraz kobietę z trójką dzieci. Następnie ustalili i zatrzymali podpalacza.


21 kwietnia o godzinie 3:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym. Sierżant sztabowy Maciej Szułcik oraz posterunkowy Radosław Cieślak natychmiast pojechali na miejsce pożaru.

Gdy dotarli na miejsce, stwierdzili, że budynek jest zadymiony. Podczas rozpytania ustalili, że wewnątrz znajduje się 85-letnia kobieta, która nie jest w stanie poruszać się samodzielnie. Bez wahania, policjanci zdecydowali się na natychmiastową ewakuację mieszkańców. Zaczęli od starszej kobiety, równocześnie informowali pozostałych mieszkańców o konieczności opuszczenia budynku.

W trakcie ewakuacji na miejsce przybyły również zastępy straży pożarnej, które dołączyły do działań ratunkowych. Podczas akcji policjanci udali się na pierwsze piętro, gdzie w mieszkaniu znaleźli sześcioosobową rodzinę. Funkcjonariusze natychmiast poinformowali o zagrożeniu i przystąpili do ewakuacji matki z trójką dzieci w wieku 8 miesięcy, 7 lat, 13 lat. Reszta osób wyszła z mieszkania samodzielnie. Dzięki szybkiej reakcji i współpracy służb udało się uniknąć obrażeń dla mieszkańców.

Po zakończeniu akcji ratunkowej ci sami policjanci przystąpili do badania przyczyn pożaru. Funkcjonariusze szybko ustalili, że było to podpalenie, a odpowiedzialny jest za to 33-letni mężczyzna z gminy Nowy Tomyśl. Po krótkim czasie policjanci zatrzymali podejrzanego o podłożenie ognia w piwnicy budynku.

W dniu 23 kwietnia Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Współpraca służb podczas akcji ratunkowej była kluczowa dla skutecznego ratowania życia i zapewnienia bezpieczeństwa w sytuacji kryzysowej.

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu

 

 

(Visited 494 times, 1 visits today)

Leave a Reply