Nowy Tomyśl: Podsumowanie działań „Prędkość – ZERO TOLERANCJI” oraz „NURD”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Nowym Tomyślu przeprowadzili w poniedziałek 26.11 br. kolejną edycję działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Prędkość – ZERO TOLERANCJI” polegających głównie na ujawnianiu kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości. W środę 28.11 br. policjanci przeprowadzili działania „NURD”, które są skierowane na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego.


Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, niezależnie czy poruszają się w terenie zabudowanym, czy poza nim, muszą zachować szczególną uwagę. W starciu z jakimkolwiek pojazdem mechanicznym ich szanse na przeżycie są niewielkie. Dlatego bycie widocznym oznacza jednocześnie bycie bezpiecznym. Tę starą prawdę znają wszyscy, ale jeszcze wielu pieszych nie używa elementów odblaskowych poruszając się po zmierzchu po poboczu lub po jezdni. Pamiętajmy, że poza terenem zabudowanym noszenie odblasków to obowiązek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich również w mieście. Nie można jednocześnie zapominać, że wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego mają także kierowcy.

Szczególnie teraz w okresie jesienna – zimowym należy pamiętać o tym, że niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia.

Policjanci apelują, aby przestrzegać ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, a także zachowywać szczególną ostrożność na drogach, dostosowując prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych.

W poniższym zestawieniu przedstawiamy dane obrazujące wyniki przeprowadzonych działań:
 

 

 

 

(Visited 102 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz