NOWY TOMYŚL: O rany, Józek ! – co za kanał ?

O rany, Józek! Skąd pomysł na Pomysł na stworzenie takiego cyklu rozmów?

Pomysł powstał kilka lat temu, kiedy byłem jeszcze uczniem liceum. Wtedy na lekcjach WoK (wiedzy o kulturze) omawialiśmy twórczość norymberskich miedziorytników, których określa się małymi mistrzami.


Ta zbitka przez lata została mi w głowie. Mali Mistrzowie- ludzie którzy robią niezwykłe, nietuzinkowe rzeczy a bardzo często nie są doceniani. Pierwotnie myślałem, aby to były rozmowy pisane. Marzyło mi się, aby wydać to w formie książki. Dziś technologia i social media poszły tak do przodu, że postanowiłem nagrywać i publikować moje rozmowy na platformie You Tube.

Kim jest Józek Targosz? Wiele osób zastanawia się kto stoi za tym projektem? To nie ma znaczenia! Mogę być nauczycielem, pisarzem, malarzem czy dostawcą pizzy albo sprzedawcą pralek. Najważniejsi są moi rozmówcy, to na nich ma skupiać się uwaga widza. Nie zależy mi na mojej rozpoznawalności, może kiedyś się ujawnię, to będzie mój coming aut (śmiech…). Mam szczęście, że spotkałem świetnych ludzi, którzy pomagają mi w tworzeniu kanału. Bez nich tak jak i bez moich rozmówców nie byłoby żadnej rozmowy. Zarówno jeżeli chodzi o montaż filmów, czy zdobywanie kontaktów do rozmówców bardzo mi pomagają!

Kto to jest konkretnie? Kiedyś się dowiecie!

Który z rozmówców w szczególności zapadł Tobie w pamięć? Każdy! Do tej pory na kanale ukazało się 12 rozmów, a wiec trudno zapomnieć kogokolwiek.

W tym momencie rozmowy dzielą się na dwa cykle. Pierwszy ten sztandarowy to Mali Mistrzowie. W tym cyklu rozmawiam z nietuzinkowymi ludźmi związanymi z naszą okolicą.

Pierwszą rozmówczynią była Jolanta Rewald-Sałata liderka lokalnych strajków kobiet i pomysłodawczyni genialnej imprezy-Święta Zupy,

kolejny był Mikołaj Janowski lokalny tatuażysta.

Amelia Pol mieszkanka Opalenicy, młoda dziewczyna, która również angażowała się w akcje strajków.

Maciej Hus piwny znawca,

Szymon Swoboda twórca i właściciel studia nagrań z Porażyna.

Sandra Rugała, której nie muszę nikomu przedstawiać, a która myślę, że w rozmowie ze mną obaliła wiele mitów na swój temat krążących w okolicy(śmiech).

Wśród gości z naszego fyrtla miałem olbrzymią okazję porozmawiać również z Mikołajem Wolaninem, Prezesem i Fundatorem Fundacji na rzecz Praw Ucznia,

oraz z Agnieszką Zdunek – Jestem zielona.

Dla mnie bardzo ważna i bardzo emocjonalna była rozmowa z Paniami ze stowarzyszenia KochaMY, które skupia rodziny osób niepełnosprawnych. To bardzo ważna rozmowa i niestety bardzo gorzka.

Każda z tych rozmów była-jest mi bliska i ważna. Każda inna, tak jak każda osoba, z którą rozmawiałem.

Drugi cykl to rozmowy z ludźmi znanymi, rozpoznawalnymi. Jednak zawsze staram się aby to były rozmowy, które kręcą się w okuł tematów społecznych.

W ramach tego cyklu rozmawiałem ze senatorem Wadimem Tyszkiewiczem,

Piotrem Szatkowskim,

a także Krzysztofem Jackowskim- najbardziej znanym polskim jasnowidzem,

oraz z Jackiem B. znanym jako Lelek- legendarny gangster, który w rozmowie ze mną opowiadał o patologiach systemu resocjalizacji.

Zachęcam każdego, aby po prostu odwiedził mój kanał i sam posłuchał tych rozmów! Myślę, również o kolejnym cyklu rozmów, ale to na tym etapie tajemnica (śmiech) ogólnie mówiąc będzie to projekt ukazujący różnorodność…

Już dziś kilka kolejnych i bardzo ciekawych rozmów jest zrealizowanych i niebawem na kanale:

>>>O rany, Józek !<<<

Zapraszam do subskrypcji mojego kanału.

(Visited 489 times, 4 visits today)

Dodaj komentarz