Nowy Tomyśl: Nowa siedziba Policji już gotowa!

KPP Nowy Tomyśl: Od tygodnia możemy cieszyć się naszym nowym obiektem. Wszyscy funkcjonariusze oraz pracownicy nowotomyskiej komendy z niecierpliwością oczekiwali na otwarcie nowego budynku.


Po upływie zaledwie dwóch lat oddano do użytku nową, spełniającą najnowsze standardy siedzibę, dzięki której znacznie poprawiły się warunki pracy policjantów i pracowników policji.

Prace budowlane nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu rozpoczęły się w marcu 2018 roku. Inwestycja została zlokalizowana w Nowym Tomyślu przy ul. Tysiąclecia 3a, niedaleko centrum miasta. Jednym z pierwszych etapów było wyburzenie starych budynków, które pełniły funkcję garaży oraz części budynku gospodarczego – obiekty te stanowiły część wspólną z KPP w Nowym Tomyślu przy ul. Piłsudskiego.

Nowo powstały budynek wraz z zapleczem techniczno-gospodarczym i strzelnicą tworzą jeden obiekt w kształcie litery „L”. W części administracyjnej budynek jest czterokondygnacyjny, w pozostałej jednokondygnacyjny. Łączna powierzchnia użytkowa budynku stanowi około 2430 m². Budynek został  wyposażony także w zaplecze sportowe i salę konferencyjną.

Nowością dla nowotomyskich policjantów z całą pewnością jest strzelnica, na której będą mogły odbywać się strzelania programowe. Cztero-stanowiskowa strzelnica zostanie odpowiednio wyposażona, co pozwoli na profesjonalne prowadzenie szkoleń.

Wydział Ruchu Drogowego, który dotychczas znajdował się w budynku należącym do autostrady A2 w miejscowości Bolewicko, przeniósł się już do nowej siedziby przy ul. Tysiąclecia 3a w Nowym Tomyślu, co w znaczny sposób usprawni obsługę interesantów.

Dzięki nowej siedzibie znacząco poprawiły się  warunki pracy funkcjonariuszy i pracowników Policji. Nowy obiekt będzie służył nie tylko mundurowym, ale także mieszkańcom, gdyż w istotny sposób usprawni obsługę interesantów.

Koszt inwestycji to kwota rzędu blisko 20 milionów złotych.

Źródło: nowy-tomysl.policja.gov.pl

(Visited 402 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz