Nowy Tomyśl: Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa [ZDJĘCIA, FILM]

We wtorek 22 września br. w uroczystej procesji Obraz Matki Bożej Częstochowskiej przeniesiony został z Kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy do Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu.

Zapraszamy na ostatnie godziny z Matką Bożą obecną w cudownej kopii jasnogórskiego obrazu.

*10.00 – Msza św. o uzdrowienie z udzieleniem sakramentu chorych

*12.00 – 13.00 – Różaniec św.

*13.00 – 14.00 – Czuwanie modlitewne dla małych dzieci, z błogosławieństwem dzieci i matek oczekujących potomstwa (prowadzi: Przedszkole i Szkoła Arka)

*14.00 – Msza św. dla szkół Podstawowych (1, 2, 3 i Akademicka)

*15.00 – 16.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia 

*16.00 – Msza św. na pożegnanie Obrazu z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich z Nabożeństwem pożegnania Obrazu z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i aktem ofiarowania parafii Matce Bożej Jasnogórskiej (Nie ma Mszy św. wieczornej o 18.00)

*17.00 – Przejazd ulicami: Pl. Chopina, Poznańska, Kościuszki, Glinno, Stary Tomyśl, Róża do parafii św. Andrzeja Boboli w Sątopach i przekazanie Ikony Jasnogórskiej wspólnocie parafialnej.

Nowy Tomyśl: Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej [ZDJĘCIA, FILM]

W dniach od 18 maja 2019 r. do 8 maja 2021 r. trwa w Archidiecezji Poznańskiej Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej pod hasłem „Z Maryją w nowe czasy”.

Tłumy wiernych w poniedziałek 21 września br, witały Obraz Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej, duchowieństwo z Biskupem Grzegorzem Balcerkiem na czele, Ochotnicza Straż Pożarna, Harcerze.


Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do Nowego Tomyśla przybył w asyście nowotomyskiej grupy motocyklowej i straży pożarnej z Jastrzębska Starego do Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. We wtorek Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu.

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji to czas, w którym wierni mogą złożyć swoje życie – troski i radości – przed łaskawym Obliczem Matki i Królowej oraz nabrać sił do pracy nad sobą. Nawiedzenie ma dopełnić dzieła Jasnogórskich Ślubów Narodu i obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski oraz powołania do istnienia biskupstwa w Poznaniu.

(Visited 3 013 times, 1 visits today)

Leave a Reply