Nowy Tomyśl – „Muzyczny BELFER i spółka” [ZDJĘCIA, FILMY]

„Muzyczny BELFER i spółka”

W piątek 21 kwietnia w Sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert Prywatnego Ogniska Muzycznego w Nowym Tomyślu „Muzyczny belfer i spółka” Koncert nauczycieli, uczniów, ich Rodziców i zaproszonych gości. Koncert rozpoczęła Michalina Kubicka , jedna z najmłodszych wokalistek, piosenką „Chłopiec z gitarą”.

Na scenie mieliśmy okazję wysłuchać Karawany Eskimosów,Aconste Duo, w których muzykują nauczyciele ogniska Sebastian Koberling, Szymon Kandulski i Maciej Świtała.

Triola Band zespół działający przy ognisku muzycznym, w którego skład wchodzą Julia Warmuz ,Anastazja Kowalska, Maciej Nowak, Tomasz Nowak, Barbara Jundziłł i Sebastian Jagiełło, zachwyciła swoim występem.

Na scenie prezentowały się również wokalistki Patrycja Spychała, Martyna Furmaniak, Rozalia Kurek, Aleksandra Strugała z mamą Katarzyną a także Marcel Prążyński z tatą Jarosławem.

Nie zabrakło skrzypiec, które pięknym brzmieniem oczarowały i wzruszyły publiczność. Katarzyna Halasz i Zofia Siębor jak zwykle nie zawiodły.

Pianistki Małgorzata Ostapkowicz zaprezentowała się w Ragtimie na cztery ręce z synem Piotrem, a Katarzyna Sukiennicka zagrała piękne francuskie utwory w duecie z mężem Jerzym Sukiennickim, który muzykuje na wielu instrumentach, ale tym razem zagrał na akordeonie.

Koncert udowodnił, że ognisko muzyczne ma wspaniałą ekipę „belfrów”, profesjonalistów, którzy swoją pasją zarażają i robią wszystko aby adepci sztuki muzycznej Ci mali i ci więksi, muzykowali z przyjemnością .

Ognisko ma w swoich szeregach, wspaniałych i bardzo zdolnych uczniów, na których zawsze można liczyć. Prywatne Ognisko Muzyczne zaprasza do muzykowania i współpracy.

 

Uczy grać na gitarze, fortepianie, keyboardzie, skrzypcach, flecie, perkusji, saksofonie, klarnecie, akordeonie, prowadzi naukę śpiewu i zajęcia umuzykalniające dla malutkich od 3 miesiąca życia i dla tych nieco większych do 5 roku życia. Koncert prowadziła założycielka i prowadząca ognisko Anna Antuszewska.

Dwugodzinny koncert , o bardzo zróżnicowanym brzmieniu i szerokim repertuarze, oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność. Nauczyciele już myślą i planują kolejne koncerty. Z pewnością będą to bardzo dobre koncerty, pełne niespodzianek, na których będziemy mogli usłyszeć dużo dobrej muzyki.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 368 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz