Nowy Tomyśl: Jubileusz 100-lecia powstania Policji Państwowej połączony z uroczystościami z okazji Święta Policji.

Dzisiaj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu funkcjonariusze policji z terenu powiatu nowotomyskiego obchodzili jubileusz 100-lecia powstania Policji Państwowej połączony z uroczystościami z okazji Święta Policji.


W uroczystościach udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych powiatu nowotomyskiego i tworzących go gmin, służb wojskowych, pożarniczych, instytucji, z którymi policja współpracuje oraz zaproszeni goście, zaprzyjaźnieni z nowotomyską jednostką.

Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu Jarosław Żurek przypomniał historię policji państwowej oraz podziękował funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym policji za codzienny trud, zaangażowanie i profesjonalizm w służbie.

Podczas uroczystości padły również słowa uznania ze strony zaproszonych gości oraz serdeczne życzenia. Lokalni samorządowcy na czele z przewodniczącą Rady Powiatu Nowotomyskiego Renatą Gruszką i starostą nowotomyskim Andrzejem Wilkońskim podziękowali za profesjonalną, rzetelną, pełną wyrzeczeń pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gmin i powiatu.

Tradycyjnie w tym dniu zostały wręczone wyróżnienia, medale, odznaczenia oraz mianowania policjantów na wyższe stopnie służbowe.

Źródło: POWIAT NOWOTOMYSKI 

Zobacz również …

 

(Visited 527 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz