NOWOTOMYSCY POLICJANCI RÓWNIEŻ KRĘCILI DLA MARCINA!! [FILM]

Warunki pogodowe z pewnością nie sprzyjały dwójce nowotomyskich policjantów, którzy wyruszyli w blisko 80 kilometrowy odcinek sztafety rowerowej, w ramach akcji „Kręcimy dla Marcina”.


Bransoletkę symbolizującą sztafetową pałeczkę funkcjonariusze przekazali kolegom z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Łącznie ponad 150 policjantów i funkcjonariuszy innych służb przejedzie przez 79 miast, przemierzając ponad 4000 kilometrów, a wszystko po to by wspomóc chorego kolegę Marcina z Rzeszowa.

Nowotomyscy policjanci czynnie włączyli się do akcji „Kręcimy dla Marcina”, której głównym celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową.

Inicjatorem rajdu są członkowie nieformalnej grupy „Mundur na rowerze”, w której skład wchodzą przedstawiciele różnych służb mundurowych z całego kraju.Na poszczególnych odcinkach trasy, uczestnicy przekazują sobie bransoletkę, symbolizującą sztafetową pałeczkę. Cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym, to symbole zrzeszenia w nieformalnej grupie „MUNDUR NA ROWERZE”. W skład tej grupy wchodzą funkcjonariusze różnych służb mundurowych z terenu całego kraju. Są to ludzie, których łączy nie tylko służba i rowerowa pasja, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym. Symbolem grupy są cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym, symbolizujące zrzeszone w niej formacje. Bransoletka w takich kolorach jest przekazywana przez uczestników rajdu, jako symboliczna, sztafetowa pałeczka.

6 października br. późnymi godzinami wieczorowymi, kilkunastu uczestników sztafety dotarło do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Tu przekazali pałeczkę nowotomyskim policjantom, którzy następnego dnia rano, punktualnie o 9:00 wyruszyli wraz z mundurowymi ze Słubic oraz Zielonej Góry w swój niespełna 80 kilometrowy odcinek sztafety. Trudne warunki pogodowe nie ułatwiały zadania. Lecz po kilku godzinach ciężkich zmagań nasi koledzy i koleżanki przekazali bransoletkę kolegom z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Osoby, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003
w tytule wpłaty „Mundur na rowerze” – darowizna dla Marcina

Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze” pod linkiem

 <KLIKNIJ>

Dodaj komentarz