Nowe radiowozy dla poznańskich policjantów

14 lutego br. na terenie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu nastąpiło uroczyste przekazanie nowych radiowozów. 30 pojazdów zasili zarówno Komendę Miejską, jak również podległe komisariaty w mieście i pow. poznańskim.Policjanci z Poznania i pow. poznańskiego, podlegający pod Komendę Miejską Policji w Poznaniu otrzymali 30 nowych radiowozów. Pojazdy trafią do różnych jednostek i wydziałów.

Nowe auta to Ople Astry, Hyundaie i20, ale również samochody Kia przeznaczone dla ruchu drogowego, Volkswageny Transportery i BMW.

W zakupach pojazdów uczestniczyły miasto, powiat, Rady Osiedli i gminy. Finansowanie odbywa się w ten sposób, że 50% środków wykłada państwo, a pozostałe 50% samorząd. Auta trafią więc nie tylko do miejskich komisariatów, ale też do komisariatów na terenie powiatu poznańskiego. Część z nich będzie pełnić służbę w drogówce.

Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Maciej Nestoruk podkreślał, że nowe samochody pozwolą wymienić ok. 10% floty samochodowej, którą dysponuje KMP w Poznaniu. Jest to również ważne pod kątem sprawności działań policjantów w codziennej służbie i ich skuteczności.

Źródło: / poznan.policja.gov.pl/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 468 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz