Nowe przedszkole i żłobek w Poznaniu. Przy Junikowskiej 4 drugie Zielone Pandy

Poznań wzbogaca się o kolejną placówkęopiekuńczo-wychowawczą. Niepubliczne przedszkole i żłobek Zielone Pandy przy ul. Junikowskiej 4 startuje od kwietnia br., a już w najbliższą sobotę, 25 lutego, organizowane są drzwi otwarte.


Prywatne przedszkole i żłobek Zielone Pandy przy ul. Junikowskiej 4 to nowoczesna jednostka wyposażona w najnowsze technologie oraz narzędzia edukacyjne. Będzie prowadzona przez wykwalifikowaną, doświadczoną i pełną zawodowej pasji kadrę. Do dyspozycji maluchów zostały przygotowane przestronne wnętrza oraz certyfikowany plac zabaw, na którym odbywać się będącodzienne zajęcia na świeżym powietrzu.

Zielone Pandy przy ul. Junikowskiej 4 będą drugą lokalizacją cenionej w Poznaniu placówki. Pierwsza powstała na os. Stare Żegrze 14 i od lat cieszy się dużym uznaniem wśród rodziców dzieci w wieku przedszkolnym.

– Od ponad czterech lat zapewniany komfortową opiekę przedszkolną, wspierając rozwój naszych podopiecznych. Edukujemy w sposób twórczy i ciekawy dla dzieci, poprzez zabawę, doświadczenia i zajęcia poznawcze. Ogromne zainteresowanie Zielonymi Pandami spowodowało, że zdecydowaliśmy się na uruchomienie kolejnej placówki, oferującej opiekę nie tylko dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale i miejsce dla młodszych maluchów – mówi dyrektor placówki Anna Łęcka.

Nowoczesna edukacja przedszkolaka

Oprócz realizacji podstawy programowej zalecanej przez MEiN Zielone Pandy gwarantują nowatorskie metody i autorskie programy nauczania.

– Stosujemy nowoczesne metody nauczania, m.in.: czytanie wrażeniowe, elementy pedagogiki Marii Montessori, metodę ruchu rozwijającego, glottodydaktykę, sensoplastykę, integrację sensoryczną oraz elementy rozwoju inteligencji emocjonalnej. Dużą wagę przywiązujemy do nauki języka angielskiego. W razie potrzeby zapewniamy także profilaktykę logopedyczną i wsparcie psychologa – wymienia dyrektor Łęcka.

Oferta Zielonych Pand jest ciekawa i bardzo zróżnicowana. Dzieci pracują, uczą się i bawią w trzech oddziałach: dwuipółlatkach i trzylatkach, czterolatkach oraz pięcio- i sześciolatkach. Mają szansę na naukę języka obcego – angielskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego. Placówka zapewnia również sporą dawkę aktywności sportowej, imprezy tematyczne i pikniki rodzinne.

–Zielone Pandy to miejsce stworzone z myślą o jak najlepszej opiece i komfortowym rozwoju malucha. Grupy Pandusie, Pandy i Pandy Wielkie każdego dnia zdobywają wiele praktycznych umiejętności, zyskują kompetencje językowe, a przede wszystkim prawidłowo się rozwijają – aż do momentu osiągnięcia gotowości szkolnej.Dbamy o to, aby wszystkie oddane nam pod opiekę dzieci rozwijały się prawidłowo i holistycznie pod czujnym okiem naszej wykwalifikowanej kadry. Dzięki bogatemu programowi nauczania i metodom odpowiednim do dziecięcych predyspozycji maluszki uczą się i bawią. Z każdym dzieckiem nawiązujemy bliską relację, opartą na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Te zasady teorii bliskości są przez nas wprowadzane naturalnie i przenikają codzienną komunikację z dziećmi, ponieważ zależy nam na prawidłowym i harmonijnym rozwoju naszych podopiecznych. W efekcie zarówno adaptacja, jak i cały okres pobytu w naszej placówce przebiegają spokojnie i bezstresowo dla dziecka – podkreśla dyrektor placówki.

Drzwi otwarte w Zielonych Pandach

Już w najbliższą sobotę, 25 lutego, w godzinach 10.00–13.00 przy ul. Junikowskiej 4w Poznaniu dzieci i ich rodzice będą mogli przekonać się, jak łączy się w Zielonych Pandach zabawę z edukacją.

–Dzień otwarty w Zielonych Pandach to okazja do tego, by nie tylko zobaczyć nową placówkę, ale także porozmawiać z naszą kadrą i przekonać się, jak wiele mamy do zaoferowania. Będzie też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Zabawa z bańkami mydlanymi, malowanie na dywanie, rozrywki sensoryczne, zawody sportowe, malowanie buziek to tylko niektóre z nich. Od godziny 10.00 wszystkim przybyłym do nas dzieciom rozdawane będą pandusiowe upominki– zachęca Anna Łęcka.

Patronami wydarzenia są Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze oraz Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Akademia Doskonalenia, zaś ekopatronat sprawuje Akademia Smoka Bazyla.

Zapisy do Zielonych Pand

Zielone Pandy przyul. Junikowskiej 4 startują od kwietnia br., jednak już dziś można zapisać dziecko do przedszkola lub żłobka.

– Wiemy, jak zabiegani są rodzice, dlatego nie trzeba fatygować się do placówki osobiście, aby zapisać swojego maluszka do naszego przedszkola lub żłobka. Wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się na naszej stronie internetowej (www.zielonepandy.pl), a korzystając z wygodnej formy wirtualnego spaceru, można też zobaczyć, jak zorganizowana jest nasza pierwsza placówka zlokalizowana na os. Stare Żegrze. Dzięki temu rodzice mogą w każdej chwili zajrzeć do wnętrza przedszkola i przekonać się, że są to przestronne, nowoczesne i ciekawie zaaranżowane sale oraz spełniający wszystkie normy plac zabaw. Identycznie urządziliśmy przedszkole i żłobek przy ul. Junikowskiej 4 – informuje dyrektor Łęcka.

Więcej informacji na stronie: www.zielonepandy.pl

Zielone Pandy

Przedszkole i żłobek Zielone Pandy to niepubliczna placówka oświatowa i opiekuńcza. Jednostka posiada w Poznaniu dwie lokalizacje: na os. Stare Żegrze 14 i przy ul. Junikowskiej 4. Specjalizuje się kompleksowej opiece przedszkolnej z zastosowaniem nowoczesnych metod nauczania, m.in. czytania wrażeniowego, elementów pedagogiki Marii Montessori, metody ruchu rozwijającego, glottodydaktyki, sensoplastyki, integracji sensorycznej oraz elementów rozwoju inteligencji emocjonalnej. Więcej informacji na stronie: www.zielonepandy.pl

Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze

Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze to powstałe w 2002 r. wPoznaniu wydawnictwo o profilu prawnooświatowym. Działa w dwóch głównych obszarach: wydawniczym i szkoleniowym. Obecnie Wydawnictwo wydaje 11tytułów medialnych – serwisów online i czasopism skierowanych do sektora oświaty oraz pomocy społecznej. Są to:„Szkoła. Miesięcznik Dyrektora”, „Niezbędnik Dyrektora Szkoły”, „Przedszkole”, „Niezbędnik Dyrektora Przedszkola”, „Niezbędnik Dyrektora Przedszkola Niepublicznego”, „Niezbędnik Nauczyciela Szkoły – Sygnał”, „Niezbędnik Nauczyciela Przedszkola”, „Dom Pomocy Społecznej. Magazyn Dyrektora”, „Niezbędnik Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej”, „Serwis Kadrowy” oraz„Nowoczesny Sekretariat”. Oficyna MM to również wydawnictwa książkowe, e-booki oraz szkolenia dopasowane do potrzeb placówek i instytucji oświatowych. Więcej na stronach:www.platformamm.ploraz www.oficynamm.pl

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Akademia Doskonalenia

NODN Akademia Doskonalenia to niepublicznych ośrodek specjalizujących się w organizacji szkoleń dla kadry przedszkoli oraz szkół w formie stacjonarnej i online. Tematy szkoleń oraz program dostosowane są do indywidualnych potrzeb danej placówki. Akademia Doskonalenia specjalizuje się w tematach szkoleniowych z zakresu m.in. prawa, zarządzania, metodyki oraz dydaktyki. Oferta szkoleń przygotowana jest na podstawie kierunków polityki oświatowej ustalonych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz diagnozy potrzeb nauczycieli. Ośrodek posiada akredytację Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Więcej informacji na stronie: www.akademiadoskonalenia.pl

Akademia Smoka Bazyla

Akademia Smoka Bazyla to projekt powstały z inicjatywy Oficyny MM Wydawnictwa Prawniczego. Jego ideą jest promocja ekoedukacji wśród najmłodszych.W jej ramach ukazał się m.in. cykl publikacji książkowych pt. „Mała Akademia Smoka Bazyla”.

(Visited 328 times, 1 visits today)

Leave a Reply