Nocna akcja poznańskiej policji – DZIAŁANIA „ZERO TOLERANCJI” NA STARYM MIEŚCIE

Poznańscy policjanci przeprowadzili działania w rejonie Starego Miasta, ze szczególnym uwzględnieniem Starego Rynku pod kryptonimem „Zero Tolerancji”. Cel – zapewnienie odwiedzającym starówkę bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości.


W nocy z 23 na 24 czerwca br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Grupy „Blokers” z Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu przeprowadzili na terenie poznańskiej starówki działania prewencyjne pod kryptonimem „Zero Tolerancji”. W rejonie Starego Rynku pojawił się również mobilny komisariat, w którym można było bez wizyty w jednostce Policji złożyć zawiadomienie o przestępstwie lub wykroczeniu. W związku z tym, że był to również dzień zakończenia roku szkolnego, policjanci prowadzili także działania pn.: „Nielat”. Skupiały się one na reagowaniu na łamanie prawa przez osoby nieletnie.

Celem działań funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa  odwiedzającym Stary Rynek, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

W akcji udział wzięło 60 policjantów. Ogółem wylegitymowano 185 osób i skontrolowano 44 pojazdy, przeprowadzono 50 interwencji. Podczas nocnej służby funkcjonariusze nałożyli 45 mandatów karnych oraz sporządzili  4 wnioski o ukaranie do Sądu, w tym za łamanie przepisów z  Ustawy o wychowaniu w trzeźwości oraz Prawa o ruchu drogowym. Funkcjonariusze skontrolowali również  55 miejsc zagrożonych.

Dodatkowo podczas działań policjanci z Oddziału Prewencji Policji ok godziny 22.00 zatrzymali 33-letniego sprawcę zranienia nożem 47-letniego mężczyzny. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Poznania. Znali się i wspólnie przebywali na Pl. Wolności. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni, efektem czego było zranienie nożem w bark starszego z nich. Została mu udzielona pomoc medyczna.

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez  nadzoru. Na płycie Starego Rynku podczas weekendu zawsze są obecni policjanci, do których możemy podejść gdy potrzebujemy pomocy. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach.


(Visited 1 386 times, 1 visits today)

Leave a Reply