Nieznana substancja na terenie Zakładu Rehabilitacji Leczniczej. Ewakuowano pacjentów i personelu zakładu.

Funkcjonariusze służb mundurowych i ratowniczych uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach mających na celu sprawdzenie koordynacji działań podczas zagrożeń, jakie mogą wystąpić na terenie miasta i powiatu. Funkcjonariusze przeprowadzili 6 lutego działania w przypadku pozostawienia nieznanej substancji na terenie Zakładu Rehabilitacji Leczniczej w Ostrowie Wielkopolskim.


W ćwiczeniach brały udział takie służby jak Policja, Straż Pożarna, służby medyczne oraz pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim. Każda z tych służb, w związku z wystąpieniem  zagrożenia, ma określone zadania. Jednakże aby wszystkie działania były jednolite i sprawnie zarządzane, ćwiczono m.in. współdziałanie poszczególnych służb w zakresie informowania o rozwoju sytuacji, czy ewakuację osób przebywających w miejscu zagrożonym.

W obrębie pomieszczeń rejestracji Zakładu Rehabilitacji została pozostawiona torba z pojemnikiem oznaczonym ostrzeżeniem o możliwości wystąpienia promieniowania, doszło do wysypania się nieznanej substancji. W związku z tym zdarzeniem zostały wezwane służby mundurowe,  ewakuowano pacjentów i personelu zakładu.

Przybyli na miejsce policjanci, zabezpieczyli miejsce zdarzenia nie dopuszczając osób postronnych do wejścia na teren placówki, organizowali ruch na drogach dojazdowych do miejsca prowadzonych działań. Natomiast strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej  znaleźli i zneutralizowali pozostawioną substancję.

To kolejne cykliczne ćwiczenia sprawdzające gotowość i koordynacje działań służb, jakie przeprowadzane są w przypadku zaistnienia zdarzenia na terenie miasta i powiatu ostrowskiego.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 116 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz