Nietrzeźwy traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa

Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Marszałki. Jak się okazało sprawca prowadził pojazd pod wpływem alkoholu oraz nie posiadając uprawnień do tego uprawnień. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.


8 października br. po godzinie 11:00, dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Marszałki.

Na miejscu policjanci ustalili, że 40-letni mieszkaniec gminy Doruchów, kierując ciągniekim rolniczym marki ursus nie zastosował się do znaku A-7 (ustap pierwszeństwa) i doprowadził do zderzenia z pojazdem osobowym marki peugeot, którym kierował 72-letni mieszkaniec gminy Doruchów. Jak się okazało traktorzysta prowadził pojazd pod znacznym wpływem alkoholu, przeprowadzone wobec niego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile. Ponadto sprawca kierował pojazdem nie posiadając do tego uprawnień, pojazd nie był zarejestrowany oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia o Odpowiedzialności Cywilnej.

Dalsze postępowanie w tej sparwie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną.

Zobacz również …

(Visited 362 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz