Nietrzeźwy kierowca sam wyeliminował się z ruchu

Dachowaniem zakończyła się jazda samochodem nietrzeźwego 33-latka. Mężczyzna miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Na szczęście obyło się bez tragedii.


12.kwietnia br. po godzinie 12:00 oborniccy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej między Gorzewem a Ryczywołem. Zgodnie z przekazaną informacją pojazd dachował, jednak kierujący nim mężczyzna sam o własnych siłach opuścił wnętrze samochodu.  Na miejsce skierowany został funkcjonariusz obornickiej drogówki. Podczas prowadzonych czynności ustalono, że 33-letni mieszkaniec Czarnkowa jadąc pojazdem marki Renault z Ryczywołu w kierunku Gorzewa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na pobocze, a następnie dachował. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Badanie trzeźwości wykazało natomiast, iż kierujący ma ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie.  Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

Osoby decydujące się na kierowanie pojazdem po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg. Obornicka Policja apeluje o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami i dostosowaną do panujących warunków drogowych.Zobacz również…(Visited 716 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz