NIETRZEŹWY I BEZ UPRAWNIEŃ KIEROWCA SAM SIĘ WYELIMINOWAŁ Z RUCHU

Uderzeniem w drzewo i dachowaniem zakończyła się jazda samochodem nietrzeźwego 18-latka. Mężczyzna miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie ponadto kierował bez uprawnień. 17- letnia pasażerka trafiła do Szpitala.


Mimo licznych apeli o rozwagę na drodze i trzeźwą jazdę nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy swoim postępowaniem stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło 29 lipca br. ok. godziny 2.30 na łuku  drogi  w miejscowości Rogoźno na ul. Za Jeziorem. Według wstępnych ustaleń Policji wynika, iż 18-letni kierowca pojazdu marki Citroen jadąc pomimo braku uprawnień do kierowania oraz mając prawie 1 promil alkoholu w organizmie nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w drzewo a następnie dachował.

W wyniku zdarzenia 17 – letnia pasażerka został przetransportowana karetką pogotowia do szpitala w Obornikach.

Osoby decydujące się na kierowanie pojazdem po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg. Obornicka Policja apeluje o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami i dostosowaną do panujących warunków drogowych.

Zdjęcia OSP Rogoźno

/oborniki.policja.gov.pl

Zobacz również …

(Visited 1 052 times, 1 visits today)

Leave a Reply