Nietrzeźwa wjechała do rowu

Policjanci z lubaskiego posterunku zatrzymali 29-latkę, która mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wsiadła za kółko mercedesa. Swoją jazdę zakończyła w przydrożnym rowie. Teraz kobieta odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i straci prawo jazdy. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.


W sobotę, 30 marca br. około godziny 01.45 dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w Lubaszu w przydrożnym rowie znajduje się samochód marki Mercedes.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol z lubaskiego posterunku. Funkcjonariusze nie zastali właściciela pojazdu, ale znaleźli portfel wraz z dokumentami należący do prawdopodobnego kierowcy.

W wyniku poczynionych ustaleń okazało się, że mercedesem kierowała 29-letnia mieszkanka gminy Lubasz. Policjanci odnaleźli ją w miejscu zamieszkania. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miała ponad 2 promile. Pobrano od niej krew do badań. Na szczęście nie doznała żadnych obrażeń.

29-latce zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz kobieta usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. O jej losie zdecyduje sąd.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła ,,Jadę – nie piję”. Prosimy również osoby, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie.

Karolina Górzna-Kustra/czarnkow.policja.gov.pl

(Visited 162 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz