NIETRZEŹWA PRZEWOZIŁA SWOJE DZIECI

Dzielnicowi z Włoszakowic zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwą kobietę, która przewoziła w aucwie swoich dwóch synów. Miała ponad promil alkoholu w organizmie.


Pól roku temu odebrała nowo wyrobione prawo jazdy, gdyż wcześniejsze zostało jej zatrzymane za podobne przestępstwo. Grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

16 listopada br. przed południem policjanci z Zespołu Dzielnicowych we Włoszakowicach zatrzymali na jednej z głównych ulic miejscowości kobietę kierującą osobowym mercedesem. Jeden z dzielnicowych znał kobietę. Kilka lat temu, zatrzymał ją kiedy kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Policjant był przekonany, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas kontroli okazało się, że kobieta ma nowo wyrobione prawo jazdy, które odebrała wiosną tego roku. Jednak podczas sprawdzeń policjant wyczuł od kobiety silną woń alkoholu. Postanowił sprawdzić jej stan trzeźwości. Okazało się, że kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie. 39-letnia mieszkanka gminy Włoszakowice wykazała się jednak skrajną nieodpowiedzialnością, gdyż w tym stanie przewoziła w aucie swoich dwóch synów, rocznego i nastoletniego. Tłumaczyła policjantom, że alkohol spożywała poprzedniego dnia.

Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy, auto oraz dzieci przekazali ojcu. Kobieta może nawet dożywotnio stracić uprawnienia do kierowania pojazdami,  grozi jej także wysoka kara pieniężna oraz nawet do 5 lat więzienia.

Zobacz również…
(Visited 146 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz