Nieszczęśliwy wypadek! Chłopiec wypadł z ciągnika rolniczego podczas prasowania słomy. Na miejscu śmigłowiec LPR

Dnia 22.07.2019 r. około godziny 19:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymał zgłoszenie od Dyspozytora Medycznego w Poznaniu o chłopcu, który uległ wypadkowi podczas prac polowych.


Do zdarzenie doszło w gminie Lubasz, w miejscowości Nowina na polu. Chłopiec doznał urazów ciała w skutek wypadnięcia z ciągnika rolniczego podczas prasowania słomy. Do działań zostali zadysponowani strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej z Czarnkowa oraz ochotnicy z Lubasza i Stajkowa. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zabezpieczyli teren działań i natychmiast udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu chłopcu zabezpieczając go do czasu przybycia śmigłowca ratunkowego.  Przed przybyciem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego strażacy zorganizowali lądowisko na pobliskim polu. Chłopiec został zabrany do Szpitala w Poznaniu.
W związku z okresem żniwnym i występującymi wypadkami oraz pożarami, Komenda Powiatowa PSP w Czarnkowie apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo podczas prowadzonych prac polowych.

Opracował: st.asp. Piątek Damian
Zdjęcia: JRG Czarnków

Czytaj również …

Zobacz również …

 

 

(Visited 15 584 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz