NIESPOKOJNY CZWARTEK NA DROGACH POWIATU MIĘDZYCHODZKIEGO

W miniony czwartek w powiecie międzychodzkim wystąpiły trzy miejscowe zagrożenia związane z ruchem drogowym.


Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie po godz. 10:00 przyjął zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic: Bolesława Chrobrego i Romana Ratajczaka w Międzychodzie. Po dojechaniu trzech zastępów z PSP na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Na miejscu pracował także patrol Policji.

Po godz. 13:00 wpłynęło zgłoszenie o plamie oleju rozciągającej się na odcinku 2 km na drodze krajowej nr 24. W działaniach udział wzięły dwa zastępy z JRG Międzychód oraz OSP Kwilcz i OSP Kamionna.

Około godz. 18:23 dyżurny SKKP przyjął zgłoszenie o wypadku dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 24 pomiędzy Pólkiem a Daleszynkiem. Po przybyciu jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy najechał na tył ciągnika rolniczego. Ruch na drodze był całkowicie zablokowany. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia ZRM. Jedna z osób została przetransportowana do szpitala. Na miejscu pracowały dwa zastępy z JRG Międzychód, OSP Lubosz, OSP Kwilcz, ZRM i patrol Policji.

Opracowanie: Wydział ds. operacyjnych i kontrolno-rozpoznawczych
Zdjęcia: JRG Międzychód/kppsp-miedzychod/

(Visited 11 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz