Niespokojnie na drogach!

8 i 9 lutego br. odnotowaliśmy trzy poważne zdarzenia w komunikacji samochodowej.

8 lutego o godzinie 18:10 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wypadku w miejscowości Mikuszewo (gmina Miłosław) na Drodze Wojewódzkiej 441. 


Po przybyciu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy po uderzeniu w przyczepę asenizacyjną podłączoną do traktora. W samochodzie osobowym znajdował się przytomy kierowca, natomiast traktorzysta nie wymagał udzielenia pomocy. Droga zablokowana w obydwu kierunkach. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Podczas wykonywania dostępu druhowie OSP udzielili kierowcy pierwszej pomocy. Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował rannego do Szpitala w Poznaniu.

W działaniach brali udział strażacy JRG Września oraz OSP Miłosław, OSP Czeszewo i OSP Mikuszewo.

Kilka godzin później wpłynęło zgłoszenie o wypadku na Drodze Krajowej 92 w miejscowości Przyborki (gmina Września).

Po dotarciu na miejsca zastano dwa samochody po zderzeniu. Pojazdami podróżowały łącznie 3 osoby, które znajdowały się poza nimi. Ruch w stronę Warszawy odbywał się jednym pasem. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz gazowej w samochodach i usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Jedna osoba uczestnicząca w wypadku została przetransportowana do Szpitala Powiatowego we Wrześni.

W działaniach brali udział strażacy z JRG Września oraz OSP Kaczanowo.

9 lutego o godzinie 6:15 Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP we Wrześni przyjął zgłoszenie o wypadku w miejscowości Białe Piątkowo (gmina Miłosław) na Drodze Krajowej 15.

Po przybyciu na miejsce wypadku ratownicy zastali samochód dostawczy znajdujący się w przydrożnym rowie. Samochodem podróżowały cztery osoby z których jedna znajdowała się na zewnątrz. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe, stablizacji pojazdu za pomocą podpór i drabin w celu wykonania dostępu do osób znajdujących się wewnątrz samochodu. Po ewakuacji trzy osoby zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W działaniach brały udział zastępy JRG Września, JRG Środa Wielkopolska, OSP Miłosław, OSP Białe Piątkowo, OSP Brodowo (powiat średzki) oraz OSP Miąskowo (powiat średzki).

Opracował: mł. kpt. Jakub Nawrocki

Zdjęcia: JRG Września, Wiadomości Wrzesińskie

(Visited 450 times, 1 visits today)

Leave a Reply