NIEPRAWIDŁOWO UMIESZCZONA MASZYNA

System preselekcji wskazał, że pojazd mieścił się w normie 40 ton, jednak nienormatywne były naciski wielokrotnej osi naczepy. Wielkopolscy inspektorzy szybko zareagowali.


5 maja inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Lesznie sprawdzali w Granowie przy drodze krajowej nr 32 normatywność mas pojazdów, stosując system preselekcji. Do kontroli wytypowali między innymi pojazd członowy przewoźnika z Kujaw, którym przewożono maszynę budowlaną na teren inwestycji w województwie lubuskim. System preselekcji wskazywał, że mimo że pojazd mieścił się w normie 40 ton, to nienormatywne były naciski wielokrotnej osi jego naczepy. Normatywność pojazdu zweryfikowano na wagach przenośnych. Potwierdziło się, że ładunek został załadowany w sposób powodujący przekroczenie dopuszczalnego nacisku wielokrotnej osi naczepy o ponad tonę.

Sporządzony protokół kontroli będzie podstawą do wszczęcia wobec przewoźnika postępowania administracyjnego, które może się skończyć karą w wysokości 500 złotych. Inspektorzy nakazali też prawidłowe rozmieszczenie ładunku przed kontynuowaniem przewozu.  

witdpoznan.pl

(Visited 1 322 times, 1 visits today)

One thought on “NIEPRAWIDŁOWO UMIESZCZONA MASZYNA

  • 8 maja, 2020 at 4:33 am
    Permalink

    Ciekaw jestem czy itd było by w stanie prawidłowo załadować pojazd tak jak kierowca gdy w miejscu załadunku nie ma żadnej wagi ? 🤔

    Reply

Dodaj komentarz