Niebezpieczny wypadek ciężarówek na S5

W dniu 21 stycznia 2020 r. o godzinie 10:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów ciężarowych na drodze ekspresowej S5 w okolicy węzła Kaczkowo.


Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane pięć zastępów z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Lesznie oraz z OSP Dąbcze i OSP Rydzyna.

Pierwszy przybyły na miejsce zdarzenia zastał dwa samochody ciężarowe po zderzeniu, blokujące przejazd drogą S5 w kierunku Wrocławia oraz dwa samochody osobowe, które zostały uszkodzone przez odłamki spadające z naczep podczas zderzenia. Jeden z kierowców ciężarówki pozostawał zakleszczony w kabinie pojazdu, natomiast pozostali trzej kierowcy znajdowali się poza pojazdami na poboczu drogi. Jeden z samochodów ciężarowych przewoził plastikowe elementy przypominające nakrętki, natomiast w drugim znajdowały się zbiorniki typu MAUSER z klejem wykorzystywanym przy produkcji mebli. W wyniku zdarzenia doszło do rozszczelnienia jednego ze zbiorników  i wycieku kleju na powierzchnię jezdni. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonano dostęp do zakleszczonej osoby przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Poszkodowanego przytomnego przekazano  Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dodatkowo rozłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Ruch w kierunku poznania został częściowo udrożniony przez wykorzystanie pasa awaryjnego. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję  częściowo usunięto plamę kleju z jezdni oraz rozsypane resztki  powypadkowe. W wyniku zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległ samochód ciężarowy marki DAF XF z naczepą, natomiast druga naczepa oraz  samochody osobowe marki Fiat Bravo i KIA Cee’d zostały uszkodzone. Stary zostały oszacowane na wartość 350 tys. zł.  

Opracowanie: asp. Dominik Wels

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Lesznie

(Visited 5 411 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz