Niebezpieczny pościg ulicami miasta ! Trzy radiowozy za uciekającym „corsą” 17-latkiem

W nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie  Kępna trwał pościg za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli policjantom z Wieruszowa.

Około godziny 2.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, otrzymał informację, że w kierunku  powiatu jedzie samochód marki opel, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej funkcjonariuszom sąsiedniej jednostki.
Pościg miał bardzo dynamiczny charakter. Udział w nim brały 3 radiowozy. Kierujący oplem uciekał ulicami Kępna stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Do zatrzymania doszło w Mianowicach, kiedy to radiowóz kępińskiej Policji zajechał uciekinierowi drogę. Funkcjonariusze z Wieruszowa zablokowali mu drugi kierunek ucieczki. Kierujący oplem w dalszym ciągu próbował uciec. Ruszył gwałtownie do tyłu i uderzył w trzeci radiowóz, który zajechał mu drogę od tyłu. Kierowca oraz pasażerowie opla nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy i zamknęli się w samochodzie. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zmuszeni byli wybić szybę pojazdu i wyciągnąć kierującego oraz współtowarzyszy przy pomocy chwytów obezwładniających.

Jak się okazało, oplem corsa kierował 17 – letni mieszkaniec powiatu kępińskiego. Z wstępnych ustaleń wynika, że „rajdowiec”znajdował się pod działaniem narkotyków. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Policjanci odnaleźli przy nim 12 tabletek ekstazy. Ponadto przy 18 – letniej pasażerce opla, mieszkance powiatu wieruszowskiego mundurowi odnaleźli prawie 2,5 grama tzw. „białego proszku”. Już wstępne badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że to metaamfetamina. Podczas ucieczki w oplu podróżował jeszcze 19 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego.

W tej sytuacji kierowca i 18 – latka zostali zatrzymali. Teraz 17 – latek musi liczyć się z odpowiedzialnością za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto zatrzymany oraz jego 18 – letnia koleżanka odpowiedzą za posiadanie substancji odurzających za co grozi kara do 3 lat

(Visited 921 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz