Niebezpieczne zdarzenie z udziałem ciężarówki na drodze wojewódzkiej nr 308

Dnia 7 października br. kwadrans przed godz. 16 00 stanowisko kierowania otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem samochodu ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 308 w okolicy miejscowości Ujazd. Na miejsce zadysponowano


 łącznie 3 zastępy ratownicze: z jednostki ratowniczo – gaśniczej i OSP Grodzisk Wlkp. Powiadomiono policję i służby medyczne.Jak ustalono na miejscu ciągnik siodłowy  z naczepą leżał na poboczu drogi. Kierowca znajdował się poza pojazdem z raną ciętą głowy.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pojazdu przystąpiono do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy, który z dalszej kolejności został przekazany przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Jednocześnie sprawdzono rodzaj i stan przewożonego ładunku, na który składały się półfabrykaty do produkcji pasków klinowych i pojemniki z propylenem.

 W dalszej kolejności dokonano przełożenia praktycznie nienaruszonego ładunku do podstawionej ciężarówki zastępczej. Po odholowaniu pojazdu przez specjalistyczną firmę usunięto pozostałości powypadkowe.

Działania zakończono o krótko przed godziną 23.

opracował: st. kpt. Marcin Nowak – KP PSP w Grodzisku Wlkp. 

 zdjęcia: st. ogn. Maciej Niemyt – KP PSP w Grodzisku Wlkp.

 (Visited 403 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz