NIEBEZPIECZNE ZDARZENIA NA DROGACH! Nie żyje młody motocyklista!

Niebezpieczny weekend na drogach naszego powiatu odnotowali wolsztyńscy policjanci. W sobotę na tzw. „małej obwodnicy” doszło do dachowania Audi A3, natomiast w niedzielę pomiędzy Kębłowem i Świętnem miał miejsce wypadek, w którym uczestniczyli kierujący samochodem osobowym i motocyklem. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i ostrożność za kierownicą.


20.02.2021 r. ok.godz. 19:30 na ul. Inwestycyjnej w Wolsztynie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego Audi A3 31-letniego mieszkańca Przemętu. Mężczyzna, w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Finalnie rozpędzone auto uderzyło w ogrodzenie jednej z posesji i dachowało. Pomimo znacznych uszkodzeń pojazdu mężczyzna szczęśliwie nie doznał obrażeń zagrażających życiu.  Jak wykazało badanie był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym ukarany został 500-złotowym mandatem.

21.02.2021 r. – w niedzielę – około godziny 15:30 na drodze pomiędzy Kębłowem a Świętnem doszło do wypadku, w którym uczestniczyli kierujący Fordem Mondeo oraz motocyklista. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że autem kierował 63-letni mieszkaniec Wolsztyna, natomiast drugim uczestnikiem zdarzenia był 26-letni mieszkaniec Starej Dąbrowy kierujący motocyklem Yamaha.

Do zdarzenia doszło w sytuacji, gdy kierujący Fordem podjął manewr skrętu w lewo do pobliskiej posesji, natomiast motocyklista rozpoczął jego wyprzedzanie. W następstwie tego doszło do zderzenia pojazdów. Motocyklista z poważnymi obrażeniami ciała, m.in. z urazem czaszkowym-mózgowym oraz urazami wielonarządowymi został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Nowej Soli.

Na miejscu pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji oraz technik kryminalistyki, który przeprowadził i jego oględziny.

Policjanci kierowali ruchem przywracając pełną przejezdność drogi około 19:00. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze w ramach którego ustalane będą wszelkie okoliczności i przyczyna wypadku.

22.02.2021 r. na podstawie informacji przekazanej przez Prokuraturę Rejonową w Wolsztynie ustalono, że 26-letni motocyklista niestety zmarł. W sprawie wszczęte zostało śledztwo prokuratorskie. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i ostrożność za kierownicą !

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie- asp. sztab. Wojciech Adamczyk, zmarł 26-letni motocyklista ranny w wypadku pomiędzy Świętnem a Kębłowem.

(Visited 11 451 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz