Niebezpieczne wyprzedzanie i przekroczenie prędkości w kamerze nieoznakowanego radiowozu

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej komendy zatrzymali do kontroli osobowe porsche, którego kierowca, jadąc krajową „jedenastką” niebezpiecznie wyprzedzał kilka pojazdów oraz nie stosował się do ograniczenia prędkości jadąc o 58 km/h za szybko. Do zdarzenia doszło w miejscowości Ptusza w gminie Tarnówka. Kierowca porsche został ukarany wysokim mandatem, a jego konto wzbogaciło się o 15 punktów karnych.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli osobowe porsche, którego kierowca, jadąc krajową „jedenastką” wyprzedzał na skrzyżowaniu kilka pojazdów oraz nie stosował się do ograniczenia prędkości jadąc 128 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 70 km/h. Do zdarzenia doszło w środę kilka minut przed godziną 9 rano na trasie między Piłą a Jastrowiem.

Kierowca porsche, przejeżdżając przez miejscowość Ptusza, zdecydował się na manewr wyprzedzania, kilku pojazdów lekceważąc jednocześnie obowiązujące przepisy ruchu drogowego zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu.

Za swój skrajnie niebezpieczny manewr, 60-letni mieszkaniec województwa pomorskiego został ukarany wysokim mandatem, a jego konto wzbogaciło się o piętnaście punktów karnych.

Nieprawidłowe wyprzedzanie, to jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. Jest to manewr, który może być szczególnie niebezpieczny, ponieważ wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i bagatelizuje przepisy. Dlatego policjanci szczególnie uważnie przyglądają się kierowcom, którzy wyprzedzają w nieprawidłowy sposób i powodują zagrożenie na drodze.

podkom. Maciej Forecki/zlotow.policja.gov.pl/

(Visited 26 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz