Niebezpieczne dachowanie samochodu na drodze wojewódzkiej 184

W sobotę 20 stycznia o godz. 08.42 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o dachowaniu samochodu osobowego oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Dobrojewo na drodze wojewódzkiej nr 184.Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wozy bojowe OSP Ostroróg oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy po dachowaniu, który znajdował się w rowie. Osoba poszkodowana opuściła pojazd przed przybyciem SP i znajdowała się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne), postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora, zakręceniu zaworu instalacji gazowej, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników z ZRM pozostała na miejscu.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze DW 184 został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Ostroróg


(Visited 201 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz