Niebezpieczna jazda zakończona dzięki obywatelskiemu ujęciu

Właściwa reakcja może niejednokrotnie uchronić przed nieszczęśliwymi zdarzeniami. Jeżeli mamy przypuszczenie, że ktoś jedzie na „podwójnym gazie” nie bądźmy obojętni i informujmy Policję. W sobotę, 20 stycznia tuż po godzinie 22:00, do ostrowskich policjantów zadzwonił mężczyzna,


który poprosił o pomoc funkcjonariuszy. Z przekazanych informacji wynikało, że inny kierujący stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Natychmiast na miejsce zostali skierowani mundurowi i po chwili zatrzymali najprawdopodobniej nietrzeźwego kierującego.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 20 stycznia, po godzinie 22:00 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące najprawdopodobniej nietrzeźwego kierującego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 25-latek zwrócił uwagę na jadący samochód marki Opel Astra, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry. 25-latek postanowił jechać za tym pojazdem i powiadomił policjantów.

Po pewnym czasie, gdy kierujący oplem zatrzymał się na terenie jednej z posesji, 25-latek zatrzymał się za pojazdem blokując kierującemu wyjazd. Na miejscu policjanci ustalili, że za kierownicą opla siedział 46-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu trzeźwości. Policjanci z mężczyzną pojechali do szpitala, by pobrać od niego krew do badań.

Dodatkowo, policjanci znaleźli przy 46-latku niewielką ilość marihuany. Za to przestępstwo mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Jeżeli okaże się po badaniach, że kierował w stanie nietrzeźwości usłyszy kolejny zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


(Visited 223 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz