„NIE ZABIJAJ! NIE DAJ SIĘ ZABIĆ!”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile, kontynuując działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozpoczęli kolejny cykl projektu pn.


„Nie zabijaj! Nie daj się zabić!”. Akcja skierowana jest do młodych kierowców oraz osób, które w najbliższym czasie kierowcami zostaną. Podczas spotkania uczestnicy sami przekonali się, jak ciało człowieka zachowuje się podczas wypadku w symulatorze dachowania.

Mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w tym również na terenie powiatu pilskiego, w dalszym ciągu na naszych ulicach dochodzi do zdarzeń drogowych. Przyczyną jest m.in. brawura, alkohol i nie stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile od dłuższego czasu prowadzą szereg działań profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 18 kwietnia br. funkcjonariusze rozpoczęli kolejny cykl działań pn. „Nie zabijaj! Nie daj się zabić!” Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile spotkali się z młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile. W spotkaniu uczestniczył Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Wojciechowski, policjantki oraz policjanci z pilskiej komendy i uczniowie szkół średnich z Piły.

Głównym przesłaniem spotkania był przede wszystkim wpływ na wyobraźnię młodych ludzi poprzez pokazanie autentycznych fotografii z najbardziej tragicznych zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu pilskiego. Były one umieszczone w prezentacji multimedialnej. Akcja jest skierowana do młodych kierowców, a także osób, które w najbliższym czasie takimi kierowcami zostaną. Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Wojciechowski prowadził z uczestnikami dialog, gdzie młodzież mówiła o swoich odczuciach podczas prezentacji.

Po części warsztatowej uczestnicy przenieśli się na świeże powietrze, gdzie czekał już symulator dachowania oraz alkogogle. Urządzenie to pozwoliło młodym ludziom doświadczyć osobiście jak wygląda dachowanie samochodu z zachowaniem standardów bezpieczeństwa. Symulator dachowania to urządzenie, które umożliwia użytkownikom pojazdów samochodowych doświadczenia sytuacji wypadku z dachowaniem. Podstawowym celem jest uzmysłowienie kierowcom oraz przyszłym użytkownikom dróg, jak istotne jest zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa na drogach, aby uniknąć skutków powypadkowych.

Żaneta Kowalska/DPB
(Visited 72 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz