NIE ZABEZPIECZYŁ ŁADUNKU, BO SIĘ SPIESZYŁ

Niezabezpieczenie ładunku oraz niewczytanie karty cyfrowej kierowcy odkryli inspektorzy z Konina u zagranicznego przewoźnika.

26 lutego podczas nocnego patrolu na wielkopolskim odcinku autostrady A2 inspektorzy z Konina zatrzymali do kontroli pojazd członowy litewskiego przedsiębiorcy.


Przewożono nim ładunek palet, desek oraz elementów metalowych o łącznej wadze około 15 t z Litwy do Holandii. Analiza danych cyfrowych zawartych na karcie kierowcy wykazała, że przedsiębiorca naruszył obowiązek terminowego wczytania danych. Za to naruszenie kontrolowane przedsiębiorstwo zobowiązane zostało do zapłacenia kaucji na poczet przyszłej kary finansowej. Ale to nie był jeszcze koniec odkrytych naruszeń. Przewożony w ładowni towar nie był zabezpieczony przed zmianą położenia. Pomimo posiadania wymaganej liczby pasów kierowca nie zabezpieczył ładunku, ponieważ, jak mówił, bardzo się spieszył. Został ukarany mandatem w wysokości 300 zł i po prawidłowym zabezpieczeniu przewożonego towaru, mógł jechać dalej.

(Visited 3 799 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz