NIE WYTRZEŹWIAŁ I PROWADZIŁ POJAZD

Kontrolowali manipulacje w tachografach, a zatrzymali białoruskiego kierowcę, który znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. Inspektorzy z Gniezna zakazali mu dalszej jazdy i wezwali policjantów.


Zatrzymany 22 listopada do kontroli na autostradzie A2, w kierunku wschodnim, Białorusin, od razu wydał się inspektorom podejrzany. Co prawda nie znaleźli niedozwolonych urządzeń zakłócających pracę tachografu, ale zwrócili uwagę na jego niezwykłe w takich przypadkach rozluźnienie. Z Portugalii do Rosji wiózł towar dla rosyjskiego przedsiębiorcy i najprawdopodobniej popijał alkohol w czasie jazdy. Po około czterdziestu minutach od zatrzymania wielkopolscy inspektorzy z Gniezna musieli wykonać wstępne badanie trzeźwości kierowcy. Wykazało one, że faktycznie spożywał alkohol. Następne dokładne badanie dało wynik 0,339 promila. Wtedy inspektorzy wezwali policję i po pół godzinie zrobili ponowne badanie, które wykazało 0,231 promila. Kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy i został przekazany policji, która przybyła na miejsce zatrzymania.

Przypomnijmy, że w stanie po spożyciu alkoholu, kierowca mając od 0,2 do 0,5 promila popełnia wykroczenie karane dziesięcioma punktami karnymi, grzywną od 50 do 5 tysięcy złotych oraz utratą prawa jazdy od sześciu miesięcy do trzech lat. Może też być pozbawiony wolności od pięciu do trzydziestu dni.

Zobacz również … 

(Visited 142 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz