Nie miał pewności czy jest trzeźwy jednak wsiadł na rower

Rawiczanin nie miał pewności czy może kierować rowerem, chciał się utwierdzić w przekonaniu, że alkohol jaki wcześniej spożywał już „wywietrzał” z jego organizmu. Mężczyzna udał się na komendę na badanie stanu trzeźwości. Jednak czujne oko policjanta na kamerze zauważyło, że rawiczanin nie prowadził tylko jechał rowerem a zsiadł z niego tuż przed budynkiem komendy.


Typowo na własne życzenie w ręce policji wpadł 22-letni rawiczanin. Pojawił się w komendzie, aby sprawdzić, czy jest już trzeźwy i może kierować rowerem. Poprosił o przebadanie na alkoteście – wyszło mu 0,7 promila.  Policjanci wcześniej na monitoringu widzieli, jak  mężczyzna przed dotarciem do komendy jedzie po chodniku rowerem, zsiada z niego kilkanaście metrów od policyjnego gmachu i dalej prowadzi rower dochodząc do komendy. Oznaczało to, że jechał nietrzeźwy rowerem. Za to wykroczenie mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 300 zł.

Pijany był też.. 16-latek jadący motorowerem.

Pijanego 16-latka, który kierował motorowerem, policjanci zatrzymali w okolicy Grąbkowa w gminie Jutrosin po tym, jak wjechał do rowu i się przewrócił. Ktoś to widział i zadzwonił po stróżów prawa. Była godz. 6.30. Nastolatek, mieszkaniec gminy Rawicz, wracał nocnej imprezy. W organizmie miał 1 promil alkoholu. Popełnił czyn karalny, za który odpowie przed sądem dla nieletnich. Sąd może mu zakazać kierowania motorowerem, na który 16-latek ma prawo jazdy.

(Visited 189 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz