Nie ma pobłażania dla tych, którzy zaśmiecają nasze okolice

Temat zaśmiecania cały czas jest aktualny i ogromnie uciążliwy dla lokalnego społeczeństwa. W lasach i miejscach odosobnionych nieraz widać pozostawione przez ludzi śmieci i odpady. Coraz częściej mieszkańcy informują nas o takich „dzikich wysypiskach”. Policjanci konsekwentnie rozliczają tych, którzy za nic mają dbanie o czystość naszego otoczenia.
W dniu 4 sierpnia do Komisariatu Policji w Czerniejewie osobiście zgłosił się świadek, który zgłosił miejsce zaśmiecenia odpadami. Miejsce to znajdowało się przy drodze pomiędzy miejscowościami Goranin a Nidom. Według relacji zgłaszającego kierujący ciężarowym busem wjechał na pas drogi polnej, gdzie z otwartej klapy kierowca a jednocześnie sprawca wyładował około 30 zużytych opon. Świadek zapisał numery rejestracyjne auta, które przekazał policji.

Sprawą zajęła się policjantka z Czerniejewa, która ustaliła właściciela samochodu, który jednocześnie był sprawcą zaśmiecania. Mężczyzna, 32-letni mieszkaniec Gniezna podczas przesłuchania przyznał się do tego czynu i tego samego dnia posprzątał opony. Pomimo tego funkcjonariuszka skierowała sprawę do Sądu o ukaranie.

W piątek tj. 13 października policjanci z Czerniejewa otrzymali wyrok nakazowy, w którym sąd uznał winnego zarzuconego mu czynu i wymierzył mu karę w kwocie 1 500 złotych oraz opłatę na rzecz skarbu państwa oraz obciążył kosztami postępowania sądowego.

Apelujemy do mieszkańców, aby widząc takie sytuacje zgłaszali je na Policję. Dbanie o czystość naszego środowiska jest naszą wspólną sprawą.

 

 

(Visited 91 times, 1 visits today)

Leave a Reply