NIE KAZALI ZABEZPIECZAĆ ŁADUNKU

Kolejny przypadek nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku, stwierdzony przez wielkopolskich inspektorów podczas rutynowej kontroli. Załadowca i przewoźnik wydali polecenie kierowcy, żeby nie spinał ładunku pasami.


7 października inspektorzy z konińskiego oddziału wielkopolskiej inspekcji zatrzymali na autostradzie A2 pojazd członowy, którym białoruski przewoźnik transportował ładunek artykułów przemysłowych z Niemiec do Federacji Rosyjskiej. Podczas sprawdzania naczepy okazało się, że sposób zabezpieczenia i rozmieszczenia ładunku był fatalny. Zapełnione palety o ciężarze 10 ton zostały ustawione w jednym rzędzie bez zapięcia pasami. Kierowca poinformował, że załadowca oraz przewoźnik wydali polecenie, aby ich nie spinać. Mówił również, że zdawał sobie sprawę, że takie rozmieszczenie oraz brak jego zabezpieczenia ładunku mogły spowodować realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowca został ukarany mandatem i zakazano mu dalszej jazdy do momentu prawidłowego oraz bezpiecznego zabezpieczenia przewożonego towaru.

/witdpoznan.pl/

(Visited 4 245 times, 1 visits today)

One thought on “NIE KAZALI ZABEZPIECZAĆ ŁADUNKU

  • 11 października, 2020 at 6:01 pm
    Permalink

    tak samo z piciem .. moa sie przywalic i mandat ale nie da sie pasami tego zrobic

    Reply

Dodaj komentarz