Nastolatka zapowiedziała samobójstwo przebywającej za granicą matce, pomogli jej policjanci

W sobotnie popołudnie policjanci Wydziału Prewencji zaalarmowani przez przebywającą za granicą mieszkankę gminy Przemęt rozpoczęli poszukiwania nastolatki, która zapowiedziała popełnienie samobójstwa. Dziewczynę odnaleziono w lesie kilka kilometrów od jej domu. Szczęśliwie pomoc nadeszła w porę.


05.05.2018 r. ok.godz. 17:30 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację od przebywającej na terenie Niemiec mieszkanki gminy Przemęt o tym, że jej 19-letnia córka próbuje popełnić samobójstwo. Kobieta podczas krótkiej rozmowy wyjaśniła, że córka skontaktowała się z nią telefonicznie zapowiadając swoją śmierć. Zdesperowana matka szukając pomocy zwróciła się o nią do policjantów.

Z poczynionych ustaleń wynikało, że nastolatka może znajdować się w kompleksie leśnym pomiędzy Kaszczorem i Perkowem. Dyżurny skierował tam policjantów Wydziału Prewencji, którzy tego dnia pełnili służbę patrolową.

Mundurowi natychmiast po dotarciu we wskazany rejon rozpoczęli jego penetrację. Niedługo później zauważyli siedzącą na ławce na leśnym parkingu młodą dziewczynę, z opartą o stół głową. Jak się okazało była to poszukiwana przez nich nastolatka.

Dziewczyna, jak ustalono zażyła nieustalona ilość leków, popijając je alkoholem. Z tego powodu kontakt z nią był utrudniony. Nastolatka była jednak przytomna. Policjanci wezwali na miejsce Zespół Pomocy Doraźnej z Wolsztyna, który udzielił jej pomocy, a następnie przewiózł do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji.

O powodach swojej decyzji z pewnością mogła pomyśleć, gdy przestał działać obecny w jej organizmie alkohol. Bez względu na przyczynę tak dramatycznego postępku pewne jest, że pomoc dotarła do desperatki w samą porę.

(Visited 545 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz