Narkotykowy diler za kratkami

Rawiccy kryminalni zatrzymali dwie osoby, które usłyszały zarzuty za posiadanie i handel narkotykami. Każdy z zatrzymanych miał w domu znaczne ilości zakazanych substancji. Jeden z nich miał również nielegalną amunicje. Mężczyźni nie unikną konsekwencji prawnych, grozi im do 10 lat więzienia. 29-latek już został aresztowany.


W minionym tygodniu podczas nocnego patrolu, policjanci zatrzymali na ulicy Kramarskiej w Rawiczu do kontroli drogowej rowerzystę bez oświetlenia. Podczas legitymowania okazało się, że 32-latek z Rawicza był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi oraz miał przy sobie nieznaczne ilości marihuany. Mężczyzna został zatrzymany do czasu wyjaśnienia sprawy. Policjanci w jego miejscu zamieszkania znaleźli 63 gramy amfetaminy i 3 gramy marihuany. Wobec rawiczanina zastosowano dozór policyjny. Odpowie on za posiadanie narkotyków oraz wykroczenia drogowe jakie popełnił.

W toku sprawy policjanci zatrzymali też dilera narkotykowego. 29-latek z Wąsosza został zaskoczony przez rawickich kryminalnych, którzy w jego mieszkaniu znaleźli 71 gramów amfetaminy. Policjanci dokonali tam jeszcze jednego odkrycia, mężczyzna miał 16 sztuk nielegalnej amunicji. Funkcjonariusze udowodnili również 29-latkowi, że na przełomie 1,5 roku sprzedał on na czarnym rynku ponad 3 kg amfetaminy.

Mieszkaniec Wąsosza decyzją sądu już trafił na trzy miesiące do aresztu. Mężczyzna odpowie za handel oraz posiadanie narkotyków jak i za nielegalne posiadanie amunicji. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Beata Jarczewska/DPB

(Visited 2 476 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz