Narkotykowy diler w areszcie

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali 21-letniego dilera, który handlował narkotykami. Mężczyzna sprzedawał marihuanę, amfetaminę i tabletki ecstasy. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnego towaru. Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz prokuratury i zastosował wobec narkotykowego dilera trzymiesięczny areszt.


Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, namierzyli 21-letniego śremianina handlującego narkotykami. Policjanci ustalili, że w miejscu zamieszkania posiada on znaczne ilości marihuany, amfetaminy oraz tabletek ecstasy i sprzedaje ten nielegalny towar zarówno śremianom, jak i osobom spoza powiatu śremskiego.

W związku z takimi podejrzeniami kryminalni 28 października br. udali się do mieszkania 21-latka, gdzie znaleźli i zabezpieczyli: wagę elektryczną oraz 36 sztuk aluminiowych zwitków z marihuaną, 5 zwitków z amfetaminą, 56 tabletek ecstasy, woreczek ze skruszonymi tabletkami ecstasy i czarny worek z marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci pracujący nad sprawą zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynika, że 21-latek sprzedawał w Śremie narkotyki już w 2016 roku. A wśród osób kupujących nielegalny towar niestety były również osoby małoletnie. Do transakcji dochodziło najczęściej w rejonie miejsca zamieszkania dilera, gdzie przyjeżdżały także osoby spoza powiatu śremskiego.

Podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu nielegalnym towarem, w tym także zarzuty sprzedaży narkotyków osobom małoletnim, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

W miniony czwartek, 31 października, na wniosek Policji i prokuratury, sąd na 3 miesiące tymczasowo aresztował narkotykowego dilera.

/ Ewa Kasińska /

(Visited 1 359 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz