NARKOTYKI I DOPALACZE TEMATEM SPOTKANIA Z RODZICAMI I PEDAGOGAMI

W ramach akcji „Narkotyki i dopalacze zabijają” Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu stale biorą udział w licznych spotkaniach.


Edukacja rodziców i pedagogów w zakresie narkotyków jest tak samo ważna jak edukacja dzieci i młodzieży.

Policjanci wraz z Przedstawicielem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz specjalistom-terapeutom ds. uzależnień w Nowym Tomyślu uczestniczą w spotkaniach z rodzicami, które organizowane są w ramach wywiadówek. Podczas spotkań rozmawiają o zagrożeniach, na które narażeni są młodzi ludzie. W ubiegłym tygodniu takie spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu. Uczestnikom wywiadówki zaprezentowano walizkę narkotykową, otrzymaną dzięki współpracy z Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Uzależnień w Nowym Tomyślu. Zawartość walizki służy do edukowania dorosłych – rodziców, nauczycieli i pedagogów. Edukacyjny kuferek wyposażony jest w substytuty substancji, które są najpopularniejsze na polskim czarnym rynku. Rodzice i pedagodzy mieli okazję zobaczyć jak wyglądają substytuty narkotyków, dopalaczy, a także atrapy przedmiotów służących m.in. do porcjowania i zażywania narkotyków. Pokazanie rodzicom substancji przypominających narkotyki oraz przedmioty wykorzystywane do ich zażywania czy ukrywania powinno wzmóc ich czujność.

sierż. Marlena Ratajczak z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii opowiedziała zgromadzonym o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać młody człowiek. Rozmawiała o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także o uzależnieniach. Informowała również gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków i dopalaczy.

nowy-tomysl.policja.gov.pl/

(Visited 87 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz