Narkotyki i brak uprawnień. 26-letni kierujący zatrzymany przez policjantów

Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego forda, którym kierował mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. 26-latek nie miał uprawnień do kierowania, a przez uchylone okno samochodu dało się wyczuć silną woń marihuany. Wzbudziło to podejrzenia policjantów co do stanu, w jakim 26-latek prowadzi samochód. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim zielony susz roślinny. Mężczyzna przyznał się, że wcześniej zażył narkotyki.


27 czerwca po godzinie 23:00 policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego fordem. W trakcie kontroli okazało się, że 26-letni mężczyzna nigdy nie miał uprawnień do kierowania. Badanie na zawartość alkoholu dało wynik negatywny, jednak mundurowi wyczuli silną woń marihuany. Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków przeprowadzili mu badanie narkotestem. Test na zawartość narkotyków zabarwił się i wykazał, że kierujący był pod wpływem marihuany.

Mężczyzna przyznał się policjantom, że wcześniej zażył narkotyk. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim woreczek z marihuaną. 26-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego został zatrzymany. Został pobrana od niego krew do badań, a minioną noc spędził w policyjnym areszcie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Dalszym losem 26-latka zajmie się sąd.

ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

(Visited 912 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz