Narkotest wskazał na marihuanę

Podczas kontroli pojazdu pilscy policjanci zatrzymali kierowcę, który posiadał i był pod wpływem środków odurzających. Za przestępstwo narkotykowe odpowie również pasażer pojazdu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.
W dniu wczorajszym podczas wieczornego patrolu w rejonie ogrodów działkowych policjanci zauważyli pojazd marki Opel, który zatrzymali na wysokości ul. Paderewskiego. Znajdujący się w środku kierowca oraz pasażer byli widocznie zaniepokojeni faktem kontroli drogowej. Powodem była z pewnością charakterystyczna woń marihuany, która wydobywała się z pojazdu.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego znaleźli przy kierowcy niewielką ilość narkotyków. Dokonali również sprawdzenia przy wykorzystaniu narkotestera, które wskazało, że 23-letni kierujący jest pod wpływem marihuany. 25-letni pasażer przyznał się, że posiada środki odurzające. Foliowy zwitek z suszem przekazany mundurowym okazał się marihuaną o wadze blisko 2 gramów. Mężczyźni zostali zatrzymani, a od kierowcy dodatkowo pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbaiwenia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz/pila.policja.gov.pl/

(Visited 17 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz