Napadli na kobietę, oprawcy mieli broń !!! SPRAWCY ROZBOJU W RĘKACH POLICJANTÓW

Areszt tymczasowy i dozór policyjny zastosował Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim dla 3 sprawców rozboju dokonanego na młodej kobiecie.


Grodziscy policjanci z Wydziału Kryminalnego w wyniku długiej i żmudnej pracy ustalili i zatrzymali sprawców, którzy w nocy z 13 na 14 maja w gminie Buk napadli na kobietę grożąc jej pozbawieniem życia. Mężczyźni posługiwali się między innymi przedmiotem przypominającym broń. Sprawcom tego rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Od kilkunastu dni policjanci z Zespołu Operacyjnego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim rozpracowywali 3 mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na jednej z mieszkanek gminy Buk. Z ustaleń wynika, że w nocy z 13 na 14 maja bieżącego roku trzech mężczyzn w wieku 25, 32 i 37 lat przyjechali do miejsca zamieszkania młodej kobiety. Stosowali wobec niej przemoc doprowadzając ją do stanu bezbronności. Przedmiotem przypominającym broń grozili pozbawieniem życia. Sprawcy usiłowali ukraść kobiecie pieniądze, których ostatecznie nie znaleźli.

6 czerwca tego roku grodziscy policjanci w oparciu o zebrany materiał dowodowy dokonali zatrzymania podejrzanych mężczyzn. Okazało się, że w trakcie przeszukania ich domów jak i pojazdów, policjanci znaleźli pistolet niewiadomego pochodzenia, ostrze przypominające maczetę oraz kij bejsbolowy. Dwaj z nich to mieszkańcy powiatu poznańskiego, najstarszy z nich to mieszkaniec powiatu szamotulskiego. Przetransportowani do grodziskiej jednostki Policji usłyszeli stosowne zarzuty. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wobec jednego ze sprawców zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Pozostałym Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

(Visited 428 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz