Nagroda Outsourcing Stars dla Poznania

Poznań najlepszą lokalizacją dla sektora usług nowoczesnych w Polsce. Stolica Wielkopolski już po raz czwarty zdobyła prestiżową nagrodę Outsourcing Stars.

Nagrodę przyznaje Fundacja Pro Progressio, która wspiera i monitoruje rozwój branży outsourcingowej.


Głównym kryterium konkursowym była liczba absolwentów kierunków informatycznych i ekonomicznych, którzy stanowią tzw. talent pool, czyli bazę potencjalnych pracowników dla firm tworzących centra usług nowoczesnych. Analizowano także osiągnięcia miast w zakresie przyciągania nowych projektów inwestycyjnych z sektora usług nowoczesnych (BPO/SSC) oraz liczbę wydarzeń outsourcingowych wspieranych przez miasto.

– Nagroda bardzo nas cieszy i po raz kolejny potwierdza słuszność kierunku, w jakim zmierza Poznań – przyznaje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Nie bez powodu coraz więcej dużych inwestorów interesuje się Poznaniem i chce tu otwierać swoje biura. Wszyscy podkreślają jedno: że mogą tutaj liczyć na doskonałych pracowników, świetnych specjalistów oraz na znaczącą pomoc ze strony miasta.

Konkurs Outsourcing Stars wyłania i nagradza najdynamiczniej rozwijające się organizacje outsourcingowe, centra usług wspólnych oraz instytucje otoczenia sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Organizowany jest nieprzerwanie od pięciu lat. W tym roku ceremonia wręczania nagród odbyła się w czwartek, 25 stycznia, w Gdyni. Statuetkę i dyplom dla miasta Poznania odebrała dyrektor Biura Obsługi Inwestorów, Katja Lożina.

– Nagroda Outsourcing Stars to sygnał dla inwestorów, że w Poznaniu otrzymają wsparcie od miasta na najwyższym możliwym poziomie – mówi Katja Lożina.


– Dla nas, Biura Obsługi Inwestorów, to wyróżnienie jest dowodem, że praca, którą wykonujemy, daje zamierzony rezultat. W ubiegłym roku wspieraliśmy powstawanie 11 nowych projektów inwestycyjnych z sektora usług nowoczesnych. Staramy się być w regularnym kontakcie z naszymi inwestorami i odpowiadać na ich potrzeby. Jako miasto realizujemy kilka inicjatyw na rzecz branży BPO/SSC, m.in. Tydzień BPO/SSC, kampanię „Niemiecki do Poznania”. Wspieramy sektor IT, w tym także branżę game development. Cieszymy się, że praca Poznania na rzecz sektora usług nowoczesnych jest dostrzegana.

W ciągu ostatnich miesięcy w Poznaniu swoje biura otworzyli m.in.: firma Tom Tom, jeden z największych dostawców usług nawigacyjnych, John Deere, który otworzył w Poznaniu centrum biznesowe czy polsko-irlandzka firma Sonalake. Każda z nich już zapowiedziała, że zamierza zatrudnić około setki specjalistów.
Więcej na ten temat można znaleźć tutaj: http://www.poznan.pl/mim/info/news/nowy-inwestor-szuka-pracownikow-it,114049.html

tutaj: http://www.poznan.pl/mim/info/news/praca-dla-specjalistow-it-tomtom-otwiera-biuro-w-poznaniu,110009.html

oraz tutaj: http://www.poznan.pl/mim/info/news/john-deere-inwestuje-w-poznaniu,113181.html

BOI/Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.pl
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


(Visited 160 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz