Nadanie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich Szkole Podstawowej w Cieszynie

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w uroczystym nadaniu imienia Marii i Lecha Kaczyńskich Szkole Podstawowej w Cieszynie (woj. wielkopolskie). 


W uroczystościach wzięli także udział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, który odczytał list w imieniu Prezydenta RP, natomiast list w imieniu Prezesa Rady Ministrów odczytał Poseł na Sejm RP Witold Czarnecki.

W trakcie uroczystości Wojewoda Wielkopolski złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą tragicznie zmarłych Marię i Lecha Kaczyńskich. W swoim wystąpieniu Wojewoda Wielkopolski odniósł się do postaci Marii i Lecha Kaczyńskich oraz do słów ryngrafu podarowanego na ręce Pani Dyrektor SP, w którym podziękował za upamiętnienie Pary Prezydenckiej oraz idei wychowania w duchu służby i patriotyzmu.

Uroczyste nadanie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich Szkole Podstawowej w Cieszynie, było poprzedzone wieloma wydarzeniami, które miały na celu przybliżenie uczniom i społeczności lokalnej postaci tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej Pary Prezydenckiej. Już od 2016 r. odbywały się spotkania dla uczniów poświęconych sylwetkom Marii i Lecha Kaczyńskich, konkursy wiedzy, wystawy, lekcje historii, wyjazdy do Warszawy śladami Pary Prezydenckiej, a także do Krakowa na Wawel na grób Marii i Lecha Kaczyńskich.

/poznan.uw.gov.pl/

(Visited 148 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz