Nad ranem doszczętnie spłonął autokar

W poniedziałek 21 sierpnia o godz. 04.44 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze autobusu w miejscowości Wronki na ul. Piaskowej 24.


Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Policje i Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar autobusu marki BOVA. Pojazd znajdował się pod linią energetyczną, która podczas pożaru uległa przepaleniu i spadła na ziemię.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zerwanej linii energetycznej, oświetleniu terenu działań, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się pojazd, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na znajdujące się w pobliżu świerki oraz ugaszeniu pożaru.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Roman Gronowski


(Visited 574 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz