Na straganie, w dzień targowy … oferował skradziony asortyment

Kryminalni ze Śremu zatrzymali 22-letniego złodzieja, który na targowisku miejskim próbował sprzedać różnego rodzaju kradzione artykuły. Był to asortyment, który amator cudzej własności wcześniej ukradł w sklepach w Śremie i Poznaniu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.


W dzień targowy, czyli w środę 11 września br., tuż po godz. 10.00, policjanci Wydziału Kryminalnego na targowisku miejskim w Śremie, pod wiatą przy sklepach, zauważyli znanego im 22-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, który był już notowany jako sprawca kradzieży i włamań.

Mężczyzna miał swój straganik, stał przed małym stolikiem, na którym miał rozłożone różnego rodzaju artykuły: pendrive’y, baterie, klucze, śrubokręty, wiertarkę elektryczną, wędkę teleskopową, słuchawki przewodowe, artykuły biurowe i inne.

Czujni funkcjonariusze zwrócili uwagę na asortyment, który 22-latek oferował klientom i natychmiast nabrali podejrzeń, co do źródła pochodzenia tych artykułów. I nie pomylili się. Mężczyzna podczas rozmowy przyznał się do tego, że niektóre z oferowanych przedmiotów wcześniej ukradł w sklepach w Śremie i Poznaniu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli towar oferowany do sprzedaży przez 22-latka, a mężczyznę zatrzymali. Obecnie sprawą zajmują się policjanci zespołu do spraw wykroczeń.


(Visited 586 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz