Na ratunek STRAŻACY i śmigłowiec LPR

Z uwagi na niedostępność naziemnych zespołów ratownictwa medycznego, strażacy wezwani do zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w pierwszej kolejności udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mieszkance powiatu.


W czwartek 1 kwietnia 2021 r. po godz. 17.00 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Rawiczu został powiadomiony o konieczności wyznaczenia i zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poderwanie maszyny z bazy w Michałkowie k. Ostrowa Wielkopolskiego miało związek z zachorowaniem 45-letniej mieszkanki Oczkowic w gm. Miejska Górka.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobiałkowie, którzy jako pierwsi dotarli pod wskazany adres, niezwłocznie przystąpili do udzielania pomocy chorej kobiecie, podejmując jednocześnie działania zabezpieczające operację lądowania śmigłowca. Po kilku minutach wsparli ich druhowie z Oczkowic i strażacy z komendy w Rawiczu.

Lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu pacjentki do jednego ze szpitali w Wielkopolsce. Zanim to nastąpiło, strażacy pomogli przenieść kobietę z domu do śmigłowca LPR, a następnie zabezpieczyli jego start .

Akcja trwała niespełna 1,5 godziny.

 Opracowanie: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP

Zdjęcia: JRG KP PSP w Rawiczu

(Visited 1 722 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz