NA CUDZEJ KARCIE I BEZ PRAWA JAZDY

Pilscy inspektorzy patrolowali 16 kwietnia miasto, gdy przed ich radiowozem przejechała ciężarówka. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, ale tą ulicą mogły jeździć tylko pojazdy do trzech i pół tony oraz większe z docelową dostawą do sklepów i hurtowni.


Inspektorzy postanowili sprawdzić powód przejazdu. Okazało się, że był jak najbardziej zgodny z przepisami, kierowca właśnie zakończył rozładunek w pobliskiej hurtowni. Nie był to jednak koniec kontroli. Po sprawdzeniu wydruku z tachografu oraz karty kierowcy okazało się, że kontrolowany posługiwał się cudzą kartą. Dodatkowo nie okazał swojego prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że miesiąc wcześniej zostało ono zatrzymane za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. W momencie zatrzymania kierowcę obowiązywał więc trzymiesięczny zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z tymi faktami ukarano go mandatem karnym za prowadzenie ciężarówki bez uprawnień oraz przesłano informację do odpowiedniego starosty z wnioskiem o przedłużenie zakazu prowadzenia pojazdów o kolejne trzy miesiące.

Wobec kierowcy, który okazał się jednocześnie właścicielem firmy przewozowej, wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 3.000 tysięcy złotych. Oczywiście zakazano mu dalszej jazdy do czasu przybycia kierowcy z odpowiednimi uprawnieniami.  

witdpoznan.pl

(Visited 160 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz