,,Muzykalny złodziej” zatrzymany

Policjanci z krzyskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież instrumentów muzycznych, wiertarki oraz telefonu komórkowego. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na ponad 4 tys. złotych. Mundurowi odzyskali skradzione sprzęty. 35-latek już usłyszał zarzut.


Za popełnione przestępstwo może spędzić kilka lat w więzieniu.

Do kradzieży doszło w sobotę tj. 5 października br. w Krzyżu Wlkp. Sprawca pod nieobecność właścicieli wszedł do mieszkania jednej z kamieniec i zabrał organy elektryczne, gitarę, akcesoria muzyczne, wiertarkę udarową oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzony wartość skradzionego mienia oszacował na kwotę ponad 4 tys. złotych.

Pracujący nad tą sprawą policjanci na podstawie zgromadzonych dowodów i informacji wytypowali mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Drezdenka. Sprawca został wczoraj zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Mundurowi odzyskali także skradzione fanty, które 35-latek zdążył sprzedać przypadkowo napotkanemu mężczyźnie, twierdząc, że jest muzykiem i ma na zbyciu znakomite instrumenty.

Podejrzany znany jest krzyskim kryminalnym. To nie pierwszy przypadek, kiedy został przez nich zatrzymany. Był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał karę pozbawienia wolności. W czerwcu br. opuścił zakład karny. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia, lecz kara 35-latka będzie większa, bowiem działał on w warunkach tzw. recydywy.

Karolina Górzna-Kustra

(Visited 144 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz