Młodzież  trafiła do…przedszkola

Młodzież  trafiła do…przedszkola

Uczniowie z  z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie będą wspólnie spędzać czas z maluchami z Przedszkola nr 2 „Miś Uszatek”.


A wszystko to w ramach porozumienia o współpracy, które ma zostać zawarte pomiędzy obiema placówkami.

 W planach jest wspólne spędzanie czasu polegające na zabawie młodzieży z maluchami. Rolą starszych kolegów będzie m.in. czytanie, rysowanie i wspólne zabawy edukacyjne z przedszkolakami.

 – Nasza młodzież ma już za sobą takie spotkanie. Wzięli w nim udział wolontariusze, którzy pomagali młodszym kolegom w tworzeniu dyniowych postaci. Zarówno dla maluchów, jak i uczniów była to fantastyczna zabawa.- uważa  Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.

 Ideą porozumienia jest integracja młodzieży z przedszkolakami.

 – W ten sposób nasi uczniowie uczą się opiekowania młodszymi dziećmi, cierpliwości i empatii. To bardzo ważne, aby nastolatkowie potrafili znaleźć wspólny język z maluchami, które są od nich młodsze o kilkanaście lat. Z drugiej strony  przedszkolaki też mają szansę nauczenia się wielu nowych od swoich starszych kolegów. – dodaje Krystian Piasecki.

 Pleszewskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP podjęło współpracę nie tylko z Przedszkolem im. Misia Uszatka.  W ostatnich dniach placówka podpisała porozumienie z Uniwersytetem III wieku, wcześniej z Aresztem Śledczym w Ostrowie. Uczniowie pomagają również okolicznym  schroniskom dla bezdomnych zwierząt, angażują się również w życie społeczne mieszkańców miasta.

 
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 48 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz